Eklenti Başlığı

Eklenti Başlığı

Eklenti Başlığı

Eklenti Başlığı

Eklenti Başlığı

Embed

PİÇ-HAKAN GÜNDAY

O zamanlar askerim. Canım sıkılıyor,çıldırıyorum.O sırada arkadaşımın ranzasında bir kitap görüyorum.PİÇ.Bakakalıyorum önce.Ne lan bu diyorum kendime. Kitabı elime almadan Piçlikle ilgili neler yazılabileceğini düşünüyorum kendi çapımda.Piçleri düşünüyorum.Önce kimsenin bir Piçin hayatını okumakla zaman kaybetmeyeceğini,zaten milletin yıllardır Piçleri görmezden geldiğini düşünüyorum. Kim, niye Piçlerin hakkında bir kitap yazsınki? Yoksa bu isminin marjinalliğiyle asi gençleri çekmek isteyecek ticari bir politikamı?

Neyse diyorum. Neyse.Nasıl olsa yapacak daha iyi bir işim yok.Şu kitabı okuyayım. Baklım neler anlatacak bana Piçlerle ilgili.

Öncelikle şunu belirtmeliyim.Kitabı bir çırpıda okudum. Hemde BÜYÜK bir keyifle.

Piçlerin hayatından bahsediyordu.Kimsesi olmayanların.Duygularının nasıl bastırıldığını,nasıl ezildiklerini, nasıl hor görüldüklerini , nasıl görmezden geldiklerini....

Bakmazsan görmezsin.Bilirsin kanayan bir yaradır. Ama bakmazsan acın biraz daha az olur işte. En azından bakmamayı tercih edersin.Ve bu tercih senin en doğal hakkındır.Vijdanına rağmen, insan olmana rağmen.

Bütün bunlar olası.Bütün bunlar bilinesi. Peki ya geri kalanlar.

Birde kimlikli Piçler vardı.Bir ailesi olan, akrabaları arkadaşları, kendilerine ait eşyaları olan.Ne yaparlarsa yapsınlar 1 milyon insanın içinde bile yalnız kalan Piçler.  Ailesi olan, akrabası olan, arkadaşları olan.... kısacası telefon rehberi dolu olan...

Evet bu kitapda hepsinden bişeyler bulabileceksiniz.Belkide benim gibi kendinizden birşeyler.

ARKA KAPAK

Piçlerin çocukları olmaz.


Piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. Oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.
 

Piçlere sır verilebilir. Ölümleriyle son bulan sırdaşlıkları vardır.
 

Piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.
 

Piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. Onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.
 

Piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. En yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. Bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur.
 

Piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. Belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. Sızdıkları yerin adı huzurdur.
 

Piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır.
 

Piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler.
 

Piçin davranış ve tercihlerini sadece bir başka piç kabul edilebilir olarak değerlendirir ve "Neden?" diye sormaz. "Neden" sorusu piçliği yok eder.
 

''Piçler açtı. Piçler kirliydi. Ter, toz ve çamur kokuyorlardı. Üşüyorlardı. Ama gülüyorlardı.''

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !